Sudety ’21

Strona główna Wycieczki Sudety ’21

Tradycyjnie członkowie naszego Oddziału świętują w górach kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W tym roku, z racji czterodniowego weekendu, dniach 11-14 listopada 2021 roku odwiedziliśmy Sudety.
Część naszych członków robi Koronę Gór Polski, więc postanowiliśmy zdobyć kilka tych szczytów. Udało się sześć:
Biskupia Kopa (Góry Opawskie)
Szczeliniec (Góry Stołowe)
Orlica (Góry Orlickie)
Jagodna (Góry Bystrzyckie)
Śnieżnik (Masyw Śnieżnika)
Kłodzka Góra (Góry Bardzkie)
Oprócz tego zwiedziliśmy Kłodzko, gdzie po spacerze po mieście, wejściu na Twierdzę Kłodzko zobaczyliśmy Trasę Podziemną.
Pomimo niezbyt sprzyjających prognoz, pogoda dopisała, co widać na zdjęciach.
Na Szczelińcu nowi członkowie naszego Oddziału, z rąk Sekretarza, otrzymali PTTK-owskie legitymacje, a z rąk Prezes znaczki PTTK. Zapraszamy na kolejne wycieczki.
Serdeczne podziękowania dla Marcina Pawłowskiego za bezpieczny transport, oraz właścicielce i załodze Ośrodka Wypoczynkowego „U Anny” w Łężycach za wspaniałe przyjęcie.