49 Rajd Szlakami Partyzantów – Ochotnica Dolna

Strona główna Wycieczki 49 Rajd Szlakami Partyzantów – Ochotnica Dolna

W dniu 19.09.2019 odbył się 49 „Rajd Szlakami Partyzantów” .
Z samego rana dzieci i młodzież ze szkół Gmin: Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna oraz miasta Szczawnica rozpoczęły rajd w strugach deszczu. Na szczycie Lubania posypało nawet śniegiem, a czasami pokazywało się słońce.
Grupy wraz z opiekunami w dobrym nastroju, dotarły pod Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II Ochotnicy Dolnej, w której mogły skorzystać z sanitariatów i napić się ciepłej herbaty. Następnie pod pomnikiem ofiar „Krwawej Wigilii” odbyła się uroczysta część oficjalna: przywitanie uczestników przez Prezesa PTTK Oddział Pieniński w Krościenku nad Dunajcem kol. Andrzeja Sproch, wystąpienie Wójta Gminy Ochotnica Dolna Pana Tadeusza Królczyka, występ dzieci ze szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej, złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem „Krwawej Wigilii” oraz na grobach ofiar II wojny światowej.
Następnie młodzież zaprezentowała się w przeglądzie pieśni patriotycznej.
Po zakończeniu przeglądu, przeszliśmy nad rzekę, gdzie były przygotowane namioty w których panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ochotnicy Górnej serwowały pyszną grochówkę ochotnicką.
Na zakończenie po podsumowaniu rajdu wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom przeglądu pieśni patriotycznej. Po zakończeniu Rajdu młodzież została rozwieziona autokarami do swoich miejscowości.
W tym roku w rajdzie wzięło udział 370 uczestników
Do zobaczenia za rok na szlakach 50 Jubileuszowego Rajdu Górskiego Szlakami Partyzantów.    Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Rajdu, szczególne podziękowania dla:
Wójta Gminy Ochotnica Dolna za pokrycie kosztów „grochówki ochotnickiej”
Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej za jej przygotowanie i serwowanie
Kingi Pienińskiej za przekazanie wody mineralnej dla uczestników
Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem za pokrycie części kosztów transportu.


Zdjęcia: Jerzy Zięba