Skip Navigation
Wycieczki członków i sympatyków Oddziału w Krościenku 2016

Minczoł SK 11.11.2016

Członkowie i sympatycy naszego Oddziału spędzili Święto Niepodległości w górach.
Celem pieszej wycieczki był położony blisko polskiej granicy Minczoł (1157 m n.p.m.), najwyższy szczyt w Górach Czerchowskich.
Trasę pieszą rozpoczęliśmy w Kijowie (Kyjov) i stamtąd niebieskim szlakiem ruszyliśmy na Minczoł.
Pogoda początkowo nam sprzyjała i udało nam się zobaczyć m.in Tatry, Magurę Spiską, Pieniny (Trzy Korony, Wysoką), Beskid Sądecki.
Po dotarciu na szczyt i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia pojawiła się gęsta mgła i towarzyszyła nam niestety prawie do samej Kamenicy. Ogólnie pokonaliśmy 16 km.
Następnie w drodze powrotnej zwiedziliśmy ruiny zamku Pławiec, a potem część grupy przeszła jeszcze trasę w niezwykle ciekawym i malowniczym Przełomie Jarabiny.
Wycieczka była udana a uczestnicy zadowoleni. Prowadził kol. Kuba Wolski.
fot. Jakub Wolski
fot. Marek Salamon